Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-04-26

W nowym rozdaniu walutą będą kompetencje

Potrzebujemy m.in. inżynierów przygotowanych do podejmowania nowych wyzwań technologicznych, przed jakimi staje sektor, którzy będą jednocześnie wyposażeni w kompetencje miękkie. Znajomość języków obcych czy umiejętność poruszania się w międzynarodowym środowisku to już nie jest żadna przewaga konkurencyjna – mówi Janusz Dziurzyński, prezes Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Czy bez członkostwa Polski w Unii Europejskiej sukces sektora nowoczesnych usług biznesowych nad Wisłą byłby możliwy?

Na pewno wejście Polski do Unii Europejskiej było dla nas momentem przełomowym. Inwestorzy, wybierając projekty, starają się minimalizować ryzyko i zapewnić wysoki procent przewidywalności i zwrot z inwestycji. Do tego zaś są potrzebne: stabilność, przewidywalne przepisy prawa międzynarodowego i przejrzysty system podatkowy. Członkostwo w UE sprawia, że dla inwestorów obecnych na europejskim rynku jesteśmy bardziej przewidywalni. Przystąpienie do UE to był ogromny skok do przodu dla Polski i na pewno wykorzystaliśmy ten moment w historii.

W 2023 r. szacowany udział sektora w PKB Polski wyniósł 4,5 proc. To dane z raportu ABSL. Co zrobić, żeby utrzymać ten poziom, a może i zawalczyć o jego zwiększenie?

Pobierz pliki wydania
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00